O slohách–deskách na dokumenty

Ke každé firmě neodmyslitelně patří nepřeberná řada dokumentů, které je třeba třídit, zakládat či jinak smysluplně shromažďovat a také je s jistou štábní kulturou předávat dál. Do seznamu firemních kancelářských potřeb tedy nepochybně patří různé typy papírových desek – sloh.
Graficky zpracované slohy nejsou pouhou kancelářskou potřebou – řadí se k firemním tiskovinám, a kromě svého praktického poslání plní i důležitou úlohu v prezentaci a propagaci firmy – jsou nedílnou součástí vizuálního stylu firmy. 

V grafických návrzích vždy respektujeme zásady dodržování jednotného vizuálního stylu – týká se to jak produktů z našeho katalogu firemních tiskovin, tak produktů vytvořených na míru vaším potřebám – zakázkové výroby. Slohy–desky na dokumenty z naší katalogové nabídky jsou součástí základního balíčku firemních tiskovin, který kromě sloh na dokumenty zahrnuje vizitky, hlavičkové papíry, firemní obálky a poznámkové bloky. Všechny komponenty tohoto balíčku jsou zpracovány v jednotném designu, každá firma si tudíž může sestavit svůj stylově sjednocený set firemních tiskovin prostřednictvím souvisejících produktů, které se zobrazují u každé katalogové položky.

V Katalogu, v kategorii slohy–desky na dokumenty nabízíme různé typy sloh zpracovaných v široké škále rozmanitých designů:

Slohy jednoduché – 

Slohy se dvěma klopami a zámečkem

Do výroby připravujeme:

Slohy se třemi klopami (bez zámečku)

Slohy kapsy

 

Proč desky-slohy právě z naší produkce?

Přemýšleli jsme, jak vyzrát na slohy s chlopněmi digitálním tiskem a vymysleli jsme to.

Běžně je sloha s chlopněmi v rozloženém stavu pro digitální tisk rozměrově moc velká – maximální šířka tiskového archu pro digitální tiskárnu je standardně 330 mm, což je pro slohu s chlopněmi bohužel málo (neprošla by tiskárnou). Rozhodli jsme se tedy, slohu rozložit na dvě části – na korpus a variabilní titulní stranu.

Korpus tvoří záda slohy, chlopně a hřbet je vyráběn technologií běžného tvarového výseku (výsekovou formou – planžetou) a standardně ho dodáváme jednobarevný v různých materiálech (v barvě bílé, krémové, šedé, tmavě modré a černé).

Titulní strana slohy oddělená od korpusu je díky svému malému formátu velmi snadno zpracovatelná digitálním tiskem nebo jakoukoli jinou zušlechťovací technologií jako ražba, slepotisk apod. (bez nutnosti zapojení velkých strojů do výrobního procesu). Titulní strana slohy se tak stává velmi variabilním prvkem, protože ji můžeme zpracovávat za rozumnou cenu už po desítkách kusů, a ne po tisících, jak by bylo nutné u tisku sloh s chlopněmi v celku.

Zpracování sloh s chlopněmi se vcelku běžně řeší ofsetovým tiskem nebo jinou technologií, která zvládne velké formáty – tyto technologie jsou však ekonomické až při velkých nákladech v tisících kusů. Hlavní výhoda digitálně potisknutých sloh je v možnosti tisku menších sérií při zachování nízké jednotkové ceny. Firma si tak může dovolit mít celou řadu designově odlišených variant titulních stran a zacílit tak i u této tiskoviny propagaci na jednotlivé produkty, služby či cokoli jiného. Titulní strana se ve finále jednoduše spojí s korpusem prostřednictvím oboustranného lepícího proužku, který je součástí korpusu a je hotovo.

Díky snadné a rychlé kompletaci mohou oba komponenty (titulní strany a korpusy) zůstat oddělené až do okamžiku, kdy je skutečně potřebujeme. To je další výhoda rozdělení sloh na části – leckdy se totiž může stát, že údaje uvedené na titulní straně slohy se časem mohou stát neaktuální... v případě, že tato skutečnost nastane, nemusíte vyhodit desítky nebo stovky kompletních sloh zpracovaných vcelku ve velkých nákladech – zbavíte se jen několika neaktuálních titulních stran a základ slohy (korpusy) vám zůstane k dispozici pro další použití. Titulní strany můžete za pár korun nahradit aktualizovanými, protože titulní strany lze objednávat samostatně v libovolném počtu, nezávisle na korpusech a zrovna tak lze samostatně objednávat korpusy. Z korpusů si tak můžete vytvořit  malou operativní zásobu pro okamžitou potřebu nebo může být tato skutečnost dobrou zprávou pro kreativce, kteří si chtějí titulní strany vyrobit svépomocí – prostor např. pro dětské kolektivy (výtvarné kroužky, hodiny výtvarné výchovy, školky), kdy si děti mohou "vyšperkovat" své složky k obrazu svému a ukládat do nich své projekty.

 

Návod na kompletaci sloh

Kompletace slohy je intuitivní a velmi jednoduchá. Korpus nechte pro fázi lepení rozložený (neohýbejte klopy a nezajišťujte je zámečkem), položte ho otočený samolepícím proužkem nahoru na dostatečně velký, čistý, rovný povrch. Sejměte krycí papír ze samolepícího proužku na záložce. Titulní stranu – přesvěčte se, že je spravně zorientovaná, ať si ji nenalepíte vzhůru nohama nebo lícem dovnitř – přiložte ke hřbetu podél drážky pro ohyb (drážku nezkrývejte). Nakonec po celé délce přitlačte. Spoj je nerozebíratelný a drží velmi dobře. Hned po spojení titulní strany s korpusem můžete slohu složit – ohněte klopy v drážkách pro ohyb dovnitř slohy, vzájemnou polohu zajistěte zasunutím zámečku a uzavřete slohu ohnutím titulní strany ve hřbetu. Pozn.: Ač se to někomu může zdát nepřirozené, správně zorientovaná drážka pro ohyb je z vnější strany vnořená a z vnitřní strany vypouklá – vypouklá strana se uzavírá do ohybu.